SANS Organizasyonunun en popüler eğitimlerinden biri olan “Security 560: Network Penetration Testing and Ethical Hacking” eğitimi Ekim ayında Mentor formatında İstanbul’da verilmeye başlanacak. Eğitim, içerik olarak “Reconnaissance” ile başlayıp “Scanning” , “Exploitation” ve “Password Attacks” şeklinde devam edip “Wireless Attacks” ve “Web Attacks” konularına değindikten sonra bütün anlatılanların bir CTF(Capture The Flag) uygulaması ile sonlandırılacağı bir eğitim olacaktır.

Bu eğitim de öğrenciye SANS’ın “Self Study” eğitiminde olduğu gibi kurs kitapları, kurs CD-DVD leri ve kurs MP3 dosyaları verilecektir. Bunun yanısıra Mentor eğitimine bağlı olarak online kurs materyali ve mentor “hands-on” lab notları öğrenciye verilecektir. 10 adet 2 saatlik oturumlar şeklinde oluşacak ve tamamen “hands-on” lablar şeklinde işlenecek olan eğitim, 10 Ekim 2009 tarihinde başlayıp 12 Aralık 2009 tarihinde sona erecektir. Bu oturumlar İbrahim Saruhan ve Halil Öztürkci tarafindan yönetilecek ve eğitime katılan tüm öğrencilerin lablarda aktif rol olması sağlanacaktır.

Eğitime kayıt detayları ve kayıt için http://www.sans.org/mentor/details.php?nid=19944 adresine bakabilirsiniz. Sorularınız için ibrahim.saruhan@adeo.com.tr ve halil.ozturkci@adeo.com.tr adreslerine mail atabilirsiniz.
Continue reading SANS 560-: Network Penetration Testing and Ethical Hacking Eğitimi Türkiye’de

http://blog.lifeoverip.net

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s