Cuenix.com Kurumsal İletişim Sorumlusu Eda Sağlar Başel ‘in mail ‘ıdır.

Posted: 8 September, 2010 in basic, life
Tags: , , ,

Düşünceleriniz ve yorumunuz için öncelikle teşekkür ediyoruz. Görüşleriniz ile ilgili tekzip ve düzeltmelerimiz şöyledir.

Blogronix tamamen farklı kurumların intranetine özel lisanslı bir sistemdir.Cuenix ile benzerliği bulunmamaktadır. Sharetronix konusunda ise;  Cuenix geliştiricileri Temmuz 2008 ‘de kurumsal mikro blog open sorce çalışmaları için proje içerisinde görev aldılar.  Sonrasında bu gün ismi Cuenix olan proje  Blurt.it olarak bu çatıda duyurumu yapıldı.

Fakat projenin lisanslı ürün olarak satılması gündeme gelince Cuenix ekibi, Ivalo Enev’in ekibinden ayrılarak kodlamayı kendi projeleri üzerinden devam etmişlerdir. Bu değişiklik 11.000’den fazla satır kod değişikliğidir. (Bu noktada yapılan çalışmalar diğer projelere de aktarılmıştır.)

Tamamen Türk yazılımcıları vurgusunun yapılmasının temeli, yurtdışında

yaşamakta olan bir ekip olsak ta geliştirici ekibin kimlik vurgusudur. Kaldı ki test aşamasında; buradan da bilgisini vermekten memnun olacağım üzere Cuenix, CometChat ile iş birliğine giderek bugün itibariyle geliştirmelerini tamamlamıştır. Yine sistem içerisinde entegrasyon için facebook ve twitter’ın entegrasyon apileri bulunmaktadır. Fakat bu değişiklikler yine kodlamıanın büyük bir kısmın Türk yazılımcılar tarafından yapıldığı gerçeğini değiştirmemelidir.  Kaldı ki birçok büyük sistem içerisinde farklı open source frameworkler kullanılmakta ve İngiliz, Alman, Amerikan ürünü olarak pazarda yerini almaktadır.

5 dilde yayın yapıyor olanın nedeni, her ne kadar da sharetronix ile benzer classlar olsa da, top layer dışında bezerlik olmadığından translate dosyalarının kullanılamayacağından kaynaklanmaktadır. Kaldı ki biz translate konusunda kullanıcılarımızdan destek alıyor olacağız.  Bu nedenle ilk çıkış noktamızda geo location özelliği ile 5 dilde yayında oluyor olacağız.  Adreslerde oluşan benzerlik apache server üzerinde global adres tanımlamalarındadır. Biz group yerine grup olarak ta tanımlamada bulunabilirdik ama global bir yaklaşım sergilemek istiyoruz.

Taktir edersiniz ki sadece geliştiricilerin bir proje geliştirerek sunmaları ve tutundurma çalışmalarında bulunmaları oldukça zordur bu nedenle Cuenix olarak, konun uzmanlarından gerek yönetim, gerek konsept desteği almaktayız bulunduğumuz pazarı incelediğimizde sunmuş olduğumuz servis xing veya linkedin ‘den oldukça farklıdır.

Cuenix’in çıkış noktası kurum içerisinde bir kişi veya gruba kısaca soru sorabilme görüş alabilme noktasında başlamaktadır. Cuenix’i kurumsal mikro blog sistemlerinden ayıran özellik ise bir yandan kurum içerisinde bir soru sorabilirken birde kurum dışında, aynı sektörde veya konuyla ilgili herhangi birinden görüş alıyor olmaktadır. Yani bizler işten ve konudan kopmadan, kısa ve konu bütünlüğünde bir sistemde kurum içerisinde veya kurum dışında aynı konuda etkileşim içerisinde olan “kimlikleri” birleştirici bir servis olarak Cuenix’de servis sunmaktayız.

Kısa dönemli planlarımızda vkontakte gibi önce yerel büyük bir network oluşturma planımız bulunmaktadır.

Bu değerli yazısından dolayı Ümit Bey’e ve görüşlerinizden dolayı size çok teşekkür ederiz.

Cuenix ile ilgili tüm görüş öneri ve sorularınız için pr@cuenix.com adresini kullanabileceğinizi ve sorularını memnuniyetle yanıtlayacağımızı bildirmek isteriz.

Bu noktada görüşlerimizi size ve bu değerli platformun okuyucularına iletiriz.

Saygılarımla,

Eda Sağlar Başel
Kurumsal İletişim Sorumlusu
Cuenix|Kurumsal Sosyal

Advertisements
Comments
  1. hasan says:

    teşekkürler güzel bilgiler

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s